Warna

Warna

Jedną z bułgarskich propozycji na spędzenie wakacji jest odwiedzenie miejscowości Warna, trzecie co do wielkości miasto Bułgarii. Nie brakuje tam plaż, obiektów kultury i sztuki, cerkwi, malowniczych parków, miejsc rozrywki dla dorosłych w postaci dyskotek i klubów nocnych. To właśnie tutaj można podziwiać ruiny budowli rzymskich czy zabytki architektury tureckiej.

Pomysł na wczasy w Bułgarii – Warna

Warna jest bułgarską miejscowością, a dokładniej portem nad Morzem Czarnym. Położona jest wzdłuż płn-zach brzegu Zatoki Warneńskiej. Charakterystyczne dla tego miejsca są szerokie plaże, na których nie można narzekać na deficyt piasku. Turyści cenią sobie też względnie spokojne morze, co tworzy idealne warunki do spędzenia tutaj wolnego czasu z całą rodziną. Na wczasy najlepiej jest udać się w okresie od czerwca do września, w maju i październiku jest chłodniej. Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym jest w okresie od lipca do września. Klimat jest umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy i podzwrotnikowy.

Jakie atrakcje turystyczne czekają w miejscowości Warna?

W Warnie nie brakuje atrakcji turystycznych. Można wybrać się do rzymskich łaźni, odwiedzić Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy – zabytek narodowy i symbol miasta, zobaczyć Mauzoleum króla Władysława Warneńczyka. Niesamowitą atrakcją jest Park Nadmorski, który ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Dzieci będą zadowolone z pobytu w delfinarium. Ciekawymi miejscami są też Bałczik z ogrodem botanicznym i pałacykiem rumuńskiej królowej Marii. Z kolei w Złotych Piaskach nie brakuje rozrywek zarówno dla osób preferujących bierny, jak i aktywny wypoczynek. Bardzo interesująca jest dawna letnia rezydencja książąt bułgarskich, czyli Ewksinograd. Nie można zapomnieć o Kamiennym Lesie, Monaster Ałdża wykutym w piaskowcu.

Wczasy w Bułgarii – gdzie się zatrzymać?

Warna może pochwalić się szerokim wachlarzem wyboru, jeśli chodzi o bazę hotelową. Zatrzymać można się w Hotelu Sunshine Club Magnolia, Hotelu Aqua Azur, Hotelu Dolphin Marina czy Hotelu Aurora.

Podsumowując: jeśli planujemy wybrać się do Bułgarii, jak najbardziej warto rozważyć pobyt w miejscowości Warna. Jest to mekka różnorodności. Można tutaj zarówno poleżeć na plaży, jak i pozwiedzać.

»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *