Święty Konstantyn i Święta Helena

Święty Konstantyn i Święta Helena

Bułgaria to państwo położone na Bałkanach, w południowo-wschodniej Europie. Bułgaria od południa graniczy z Morzem Czarnym, dzięki czemu co roku odwiedzają ją rzesze turystów. Przyjazny klimat i ciepłe wody Morza Czarnego to cecha charakterystyczna bułgarskich kurortów. Jednym z najpopularniejszych jest uzdrowisko Święty Konstantyn i Święta Helena (Sweti Konstantin i Sweta Elena), które jest najstarszym uzdrowiskiem w Bułgarii.

Położenie i klimat

Kurort Święty Konstantyn i Święta Helena leży w południowej części Bułgarii, około 10 kilometrów od centrum miasta Warna. Administracyjnie również kurort należy do gminy Warna. Klimat w nadmorskim kurorcie Bułgarii jest podzwrotnikowy, nieco wilgotniejszy niż w północnej części kraju. Średnia temperatura w miesiącach zimowych to około -2 stopnie Celsjusza, natomiast latem około 23 do 25 stopni.

Zabytki i atrakcje w kurorcie

Miejscem, które na pewno warto zobaczyć w Świętym Konstantynie i Świętej Helenie to zabytkowy Monaster – prawosławny klasztor męski, zbudowany prawdopodobnie w XIII lub XIV w. W 1992 roku monaster został wyremontowany i rozbudowany przez Bułgarski Kościół Prawosławny. W miejscowości znajdują się również takie atrakcje jak pałac i park Evxinograd, który obecnie jest obiektem rządowym. Sweti Konstantin i Sweta Elena to również kurort o niewyobrażalnie pięknych, spokojnych i piaszczystych plażach, które z reguły umiejscowione są w niewielkich zatoczkach.

Niezwykle ciekawa jest również okolica kurortu. Warna to miasto z bardzo bogatą historią, gdzie znajdują się liczne pozostałości po rzymskich budowlach czy bizantyjskie fortyfikacje. W bliskiej okolicy znajduje się również miasteczko Bałczik z ogrodem botanicznym i pałacem rumuńskiej królowej czy Złote Piaski.

Ciekawostki i przydatne informacje

Kurort Święty Konstantyn i Święta Helena jest najstarszym kurortem w Bułgarii, jednak nie brak tam atrakcji i dobrych hoteli. W Świętym Konstantynie Helenie na turystów czekają nieograniczone możliwości uprawiania sportów, ciekawe programy kulturalno-rozrywkowe, kasyna i nocne kluby. Równie bogata jest oferta kulinarna tamtejszych restauracji.

Bułgaria to niezwykle spokojne miejsce na słoneczny wypoczynek, kurort Święty Konstantyn i Święta Helena, jako jeden z najpopularniejszych i najstarszych bułgarskich kurortów oferuje wczasy w Bułgarii zarówno w formie aktywnego wypoczynku, pełnego niesamowitych atrakcji, jak i spokojne wakacje w bułgarskim słońcu i piaszczystych plażach Morza Czarnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *