Popularne miejsca w Bułgarii

Popularne miejsca w Bułgarii

Czas urlopu to często jeden z tych momentów w roku, który szczególnie warto dobrze zorganizować. Planując najbliższe wakacje zdecydowanie warto odwiedzić najciekawsze miejsca w Bułgarii. Które z nich należą do tych najpopularniejszych?

Bułgaria – najpopularniejsze kierunki na wczasy

Najpopularniejszym miejscem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, która rozciąga się zjawiskowo nad Morzem Czarnym. Czysta lazurowa woda zachęca do kąpieli, a plaże do leżakowania. Można skorzystać z luksusowych hoteli, czy też ośrodków wypoczynkowych, które oczekują na turystów i są dobrze przygotowane. A także z takich atrakcji jak paintball, tenis, czy zabawa w klubach do rana. Niektóre z plaż zaś sięgają aż do 100m szerokości, co w zupełności wystarcza do znalezienia sobie na nich miejsca tylko dla siebie. Z racji pogody i temperatur na wczasy i słoneczne kąpiele polecane są miesiące wakacyjne. Sam sezon turystyczny trwa od połowy czerwca do połowy września. W tym okresie również warto szukać ofert z rabatem. Można to zrobić samodzielnie szukając w wyszukiwarce lub skorzystać np. z travelplanet.pl.

Sofia to piękna stolica Bułgarii, pełna obiektów sakralnych. Niesamowite prawosławne cerkwie zachęcają do zwiedzania, to na przykład cerkiew św. Mikołaja, czy też cerkiew na placu Sveta Nedelya. Piękne są tu także sobory, tak jak między innymi sofijska Katedra Aleksandra Newskiego. Rolę meczetu pełniła zaś przez dłuższy czas Rotund Świętego Jerzego, którą podziwiać można w okolicy placu.

Bułgaria to także niesamowite Góry Riła, których szczyty sięgają chmur. To 90 skalistych i pojedynczych szczytów, które mają ponad dwa tysiące metrów n.p.m i wyglądają zjawiskowo porośnięte zielenią. Zachęcają do wędrówek, wspinaczki, czy zjazdów na nartach, a także do kontemplacji piękna natury. Co jeszcze dodaje uroku, to niewątpliwie niewielkie malownicze jeziorka, na które można trafić przemierzając te tereny. A także prawosławny Klasztor św. Iwana z dwiema bramami, który powstał na planie czworoboku i posiada przepiękny dziedziniec.

Będąc w Bułgarii warto również odwiedzić półwysep Kaliakra, który również zachwyca krajobrazami, posiada bowiem czerwone skały mające kilkanaście metrów długości. Dla ciekawych historii tego miejsca warte obejrzenia będą zabytkowe ruiny dawnej twierdzy, a dla smakoszy znajdująca się kilka kilometrów dalej farma małż, w której można delektować się owocami morza przyrządzonymi na wiele różnych sposobów.