O Bułgarii

O Bułgarii

Bułgaria to kraj, który może zaoferować zwiedzającym o wiele więcej niż mogłoby się wydawać. Leży w południowej Europie nad Morzem Czarnym, w części południowo-wschodniej Półwyspu Bałkańskiego. Bułgaria czaruje niesamowitymi krajobrazami, są tu góry i jeziora, które pozwalają na zachwycanie się rozległymi wodami wśród pięknej roślinności. Można również spacerować po złocistych plażach i upajać się wysoką temperaturą.

Co jeszcze warto wiedzieć o Bułgarii

Swoim kształtem Bułgaria przypomina prostokąt, a wnętrze kraju na pół przedziela pasmo Starej Płaniny. Granice wyznaczają jej na zachodzie pasma Pirinu i Riły, na wschodzie Morze Czarne, na południu Nizina Górnotracka i Rodopy, a na północy Dunaj oraz Równina Naddunajska. W Bułgarii można również zachwycać się tysiącem górskich jezior, których widok zapiera dech w piersiach.

Poczuć atmosferę przesiąkniętą mitami i legendami można w lasach, które zajmują dużą część kraju. Panuje tu klimat umiarkowany ciepły suchy, a jedynie na wybrzeżu i południu klimat podzwrotnikowy kontynentalny. W górach można odczuć klimatyczną piętrowość, a ci, którzy pragną odwiedzić Bułgarię zimą powinni pamiętać, że na północy będzie o wiele chłodniej aniżeli na cieplejszym południu.