Bjała (Byala)

Bjała (Byala)

Coraz większą popularnością cieszą się wczasy w Bułgarii. Z całą pewnością w kraju tym nie brakuje godnych polecenia miejsc do zwiedzenia, a każde z nich ma do zaoferowania przeróżne atrakcje. Byala to świetny pomysł na urlop – zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi. Zwolennicy kameralnego wypoczynku bez wątpienia będą zadowoleni z pobytu w tym miejscu.

Byala na wakacje? Tak poproszę!

Byala znajduje się w północno-wschodniej części Bułgarii, w regionie Warna. Czystość powietrza i wody wynika z braku przemysłu. W miejscowości tej panuje klimat umiarkowany, kontynentalny. Średnia temp. powietrza w okresie letnim wynosi 26 st. C. Temperatura jest nieznacznie niższa – 25 st. C. Morze jest czyste, a na wybrzeże składają się szerokie piaszczyste plaże. Ukształtowanie terenu sprawia, że można podziwiać morze z praktycznie każdej części Byala. Nie brakuje obiektów hotelowych i gastronomicznych. Miejscowość ta rozwija się jednak powoli i naturalnie. Ceny noclegów i gastronomii są bardzo przystępne. Panuje rodzinna atmosfera, a czas zdaje się płynąć wolniej. W południowej części miasta jest przystań jachtowa i baza rybacka. Z kolei w pd i pn części nie brakuje winnic.

Co ma do zaoferowania bułgarska miejscowość Bjała?

Centralna plaża Byala otoczona jest białymi skałami, a jej piasek jest czysty i złocisty. To właśnie tutaj można liczyć na najlepiej rozwinięte zaplecze. Ciekawą opcją jest dzika plaża Karadere, która nadal opiera się komercji. Do lokalnych atrakcji zaliczyć można: 6 festiwali sztuki w miesiącach letnich, Obzor z ruinami średniowiecznej bułgarskiej twierdzy, place zabaw dla dzieci, zjeżdżalnię wodną safari jeepem na lądzie, szkołę windsurfingu, Gorica Zoo, Ancient Fortress, kasyno. Jeśli ktoś chce się poczuć jak w dżungli, powinien odwiedzić Rezerwat Biosfery Kamczija. Na Przylądku Emine można podziwiać latanie morską i ruiny średniowiecznej twierdzy Emona. W Bjala panują świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, do dyspozycji są baseny i korty tenisowe przy obiektach hotelowych. Nie brakuje też miejsc do turystyki pieszej i rowerowej.

Podsumowując: Byala jest miejscowością idealną dla osób poszukujących miejsca do zrelaksowania się, pobycia w odosobnieniu i ceniących sobie prywatność. Możliwe jest spędzenie wolnego czasu z dala od miejskiego zgiełku. Nie brakuje też wrażeń estetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *