Albena

Albena

Świetną opcją na tegoroczne wczasy jest odwiedzenie bułgarskiego wybrzeża, a dokładniej miejscowości Albena. Jest to typowo turystyczne miejsce, które zostało dostosowane do potrzeb i preferencji przyjezdnych. Jest to duży kurort i kąpielisko, najbardziej polecane rodzinom z dziećmi.

Pomysł na wczasy w Bułgarii – Albena

Albena mieści się na pd od przylądka Kaliakra nad Morzem Czarnym. Niedaleko znajdują się Bałczik i Warna. Najlepszą porą na wycieczkę do tej miejscowości jest okres od czerwca do września. W Albenie stawia się przede wszystkim na ekologię i zrównoważony rozwój, przez co turyści mogą liczyć na względny spokój i jedne z najczystszych zatok i plaż na wybrzeżu bułgarskim. Warto wiedzieć, że plaża w Albenie zyskała Błękitną Flagę, czyli coś co jest zarezerwowane wyłącznie dla tych najbardziej ekologicznych. Do dyspozycji jest nawet plażowa biblioteka, można wypożyczyć sprzęt pływający, spróbować swoich sił w nurkowaniu czy oddać się spacerom po plaży. Na południe od Albeny jest plaża w miejscowości Kranewo. Jest tutaj spokojnie i kameralnie. Lato jest gorące, jesień długa i ciepła, a zima łagodna.

Jakie atrakcje oprócz plaż?

Piękno Albeny widać chociażby pod postacią otaczających ją lasów, które przynależą do rezerwatu przyrody Baltata. Mają one spory wpływ na miejscowy klimat – jest przyjemny, relatywnie łagodny. Z całą pewnością sprzyja relaksowi. Niezaprzeczalną zaletą tego miejsca jest ponad trzykilometrowa, piaszczysta plaża. Nie brakuje darmowych leżaków i parasolek. Jest to świetna opcja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i starszych osób. Każdy znajdzie tutaj dla siebie coś odpowiedniego. Albena jest typowym kurortem, ale nie panuje tutaj zgiełk. Na turystów czekają liczne atrakcje. Ogród botaniczny już w sam w sobie jest niezwykły. Godny uwagi jest kompleks architektoniczno-parkowy Dvorecat.. Do dyspozycji są ośrodki SPA i Wellness. Można brać udział w letnich festiwalach, zabawić się w Aquaparku. Zobaczyć warto Klasztor Aładża, pałac Carycy Marii, Rezerwat archeologiczny Yailata, Jeźdźca z Madary.

Wczasy w Bułgarii – gdzie się zatrzymać?

W Albenie nie brakuje obiektów hotelowych. Z miejsc najbardziej godnych polecenia wymienić warto Kaliakra Hotel, który znajduje się tuż przy plaży i ma zewnętrzny basen. Bezpośrednio na plaży mieści się Hotel Elitsa z basenem. Podobnie jest z Hotelem Gergena. Można też zatrzymać się w Hotelu Arabella Beach.

Podsumowując, Albena nie jest nowoczesnych i imprezowym kurortem, ale atrakcji tutaj nie brakuje. Jeśli cenimy sobie spokój, chcemy odpocząć i zbliżyć się do natury, warto odwiedizć to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *